Frisco polstarek

Dekorace
Frisco polštářek

Každá super hostitelka chce připravit akci, na kterou její holky jen tak nezapomenou. Co třeba pro každou kámošku vyrobit osobní dárek, do kterého se okamžitě zamiluje? Takový polštářek s vlastní iniciálou jen tak někdo nemá!

https://www.youtube.com/watch?v=JdvBxaODnDs
Potřebuješ:
Papír
Pěnový papír
Čtvrtku
Barvu na textil
Štěteček
Postup:

Některé věci, které na výrobu Frisco polštářku potřebuješ, možná doma nemáš. Můžeš si je ale objednat online, nebo si udělat výlet do papírnictví! 

Nakresli vybrané písmeno na papír, pak ho vystřihni a obkresli znovu na pěnový papír. Toto písmeno pak také vystřihni. Celý postup zopakuj ještě jednou – tentokrát na tvrdou čtvrtku – tady nech okraje trochu přečnívat, aby se písmeno dalo dobře chytit. 

Vystřiženou čtvrtku slep s pěnovým písmenem. Pěnovou stranu natři barvou na textil, opatrně chytni za přečnívající čtvrtku, přilep na polštářek a opatrně zatlač. Pak písmeno pomalu zvedni a štětečkem případně uprav nedokonalosti obtisku.

Frisco TIP:

Dej si pozor, jakou textilní barvu používáš – některé vyžadují zažehlení! To ale samozřejmě není žádný problém. Jen si zkontroluj, s čím vlastně pracuješ!

Podívej se na další tipy